EKSPERCI PRESTASHOP B2B
PrestaShop B2B
PrestaShop B2B to platforma e-commerce dla hurtowni, producentów i dystrybutorów, którzy chcą przenieść sprzedaż firmową do sieci – z indywidualnymi cennikami, kontami organizacji i integracją z systemami ERP. Automatyzujesz procesy zakupowe, porządkujesz obsługę klientów biznesowych i skalujesz sprzedaż hurtową bez dokładania ludzi do obsługi zamówień.














Strona działa bez zarzutu.
Najczęściej zadawane pytania o PrestaShop B2B
Czym jest PrestaShop B2B?
PrestaShop B2B to wersja sklepu PrestaShop rozszerzona o funkcje dla sprzedaży firmowej – konta organizacji, indywidualne cenniki, rabaty grupowe i zapytania ofertowe. Korzystają z niej hurtownie, producenci i dystrybutorzy, którzy chcą obsługiwać zamówienia od kontrahentów online zamiast wyłącznie telefonicznie czy mailowo.
Czym różni się sklep PrestaShop B2B od standardowego sklepu PrestaShop?
Standardowy sklep PrestaShop kieruje ofertę do klientów indywidualnych i pojedynczych zamówień. PrestaShop B2B dodaje warstwę zarządzania organizacjami i pracownikami, indywidualne cenniki dla grup klientów, limity budżetowe oraz zamówienia składane przez wielu użytkowników w ramach jednej firmy.
Czy PrestaShop B2B integruje się z systemami ERP?
Tak. Standardowo integrujemy system z narzędziami takimi jak Subiekt GT/Nexo, Comarch ERP czy BaseLinker – zamówienia, stany magazynowe i dane kontrahentów synchronizują się automatycznie między sklepem a systemem księgowo-magazynowym.
Ile trwa wdrożenie PrestaShop B2B?
Czas wdrożenia zależy od zakresu funkcji i integracji – inny nakład pracy wymaga podstawowej wersji B2B, a inny pełnej integracji z ERP i systemem ofertowania. Dokładny czas ustalamy podczas bezpłatnej konsultacji.
Czy PrestaShop B2B obsłuży duży katalog produktowy?
Tak. Import produktów do koszyka odbywa się np. przez plik CSV, co przy dużej liczbie SKU znacznie przyspiesza składanie zamówień w porównaniu do ręcznego wyszukiwania każdego produktu.
Czy da się dodać funkcje spoza standardowego zakresu?
Tak. Oprócz gotowych modułów projektujemy i wdrażamy indywidualne rozwiązania dopasowane do procesów konkretnej firmy – od niestandardowej logiki rabatowej po integracje z systemami, których jeszcze nie obsługujemy standardowo.
Czy możecie przenieść nasz obecny sklep B2B na PrestaShop?
Tak, zajmujemy się migracją sklepów B2B z innych platform na PrestaShop – łącznie z produktami, klientami, historią zamówień i indywidualnymi warunkami handlowymi.
