Project

  • Klient:Neness
  • Lokalizacja:Ostrava
  • Data:Grudzień 2021
  • Czas:2 miesiące
  • Technologie:Prestashop 1.7

Neness

Tym razem stanęliśmy przed wyzwaniem stworzenia strony internetowej w aż 5 różnych odsłonach. Jednak i tym razem daliśmy radę. W realizacji bardzo pomogła fantastyczna komunikacja z klientem. To dzięki niej wszystko przebiegło sprawnie.

Chcieliśmy by strona była przejrzysta. Udało się to osiągnąć dzięki podstroną, które są w stanie zabrać użytkownika do konkretnego działu. Klient nie musi jednak wiedzieć czego dokładnie szuka, po wejściu na stronę przejrzeć można najlepsze produkty. Dalsze przeglądanie treści również jest łatwe dzięki polecaniu produktów z tej samej kategorii gdy już klikniemy na coś co nas zainteresuje. Na produkt wcale jednak nie trzeba jednak kliknąć, możliwe jest zobaczenie podglądu.

Zadbaliśmy również o to by klient mógł zaznaczyć produkty którymi jest zainteresowany, dodając je do ulubionych. Dopasowanie strony do własnych potrzeb nie przynosi żadnych kłopotów. By maksymalnie zwiększyć komfort przeglądania możliwa jest zmiana widoku trzech produktów w rzędzie na układ w którym produkty wyświetlają się pod sobą. 

Jednak poza funkcjonalnością zadbaliśmy również o estetykę. Strona zachowuje kolorystykę różu i bieli. Napisy na które najedziemy kursorem zmieniają kolor co, poza ułatwieniem nam czytania, dodaje stronie jeszcze spójniejszej warstwy wizualnej.

Mieliśmy niesamowitą przyjemność współpracy z firmą Neness, której owocem jest właśnie tych 5 stron.

Połączenie kilku sklepów internetowych w różnych wersjach językowych bez użycia wbudowanej funkcji multisklepu, która w Prestashop 1.7 nie działa tak jak powinna.

Stworzenie specjalnego dedykowanego modułu, który pozwoli na komunikację między sklepami i łączenie stanów magazynowych oraz organizację wysyłek z jednego miejsca. Specjalny skrypt wysyła informacje po każdym zakupie do innych sklepów, gdzie zmieniane są odpowiednie stany magazynowe. Sklep posiada wiele innych praktycznych modułów, jak segregowanie zamówionych produktów według kolejności ich pojawiania się w fizycznym magazynie co znacznie ułatwia kompletowanie produktów przy wysyłaniu zamówień.