Project

  • Klient:Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego
  • Lokalizacja:Minikowo
  • Data:2021
  • Kategorie:Sklep internetowy, Rolnictwo
  • Czas realizacji:6 miesięcy
  • Tagi:Sklep e-commerce, Rolnictwo, Wiejska e-skrzynka

Wiejska e-skrzynka

Zobacz sklep internetowy – wiejskaeskrzynka.pl

W ramach tego projektu zaistniała potrzeba realizacji platformy typu marketplace, czyli wirtualnego miejsca, w którym jest wielu dostawców  oferuje swoje towary w jednym miejscu, a klient ma łatwość w dostępie do każdego z nich.

Jako wykonawcy projektu mieliśmy do pokonania wiele wyzwań przy z góry zdefiniowanym budżecie. Między innymi jest to strona w wielu językach, która umożliwia łatwe rejestrowanie się sprzedawców/dostawców. Sklep ma możliwość sprzedaży towarów pod względem ilościowym oraz wagowym. Stworzyliśmy stronę zgodnie z wytycznymi w ramach dostępności (WCAG 2.1). 

Specyficzne podejście do tematu w przypadku Wiejskiej E-skrzynki polega na tym, że w ordóżnieniu od innych marketplace'ów, w naszym przypadku sprzedawcy są bezpośrednimi  dostawcami i to oni są promowani, a nie zarządcy sklepu internetowego, jak to bywa np. na platformach takich jak Zalando.

Dzięki platformie typu marketplace rolnicy mogą wystawiać swoje produkty, a klient może kupować w jednym sklepie towary od wielu dostawców. Takie rozwiązanie skraca łańcuch dostaw, co było celem projektu.

Aby ułatwić rozliczenia pomiędzy dostawcami, stworzyliśmy na platformie specjalną wtyczkę dostosowaną do obsługi płatności przez przelewy24.

Jak ona działa? Potencjalny klient robiąc zakupy, wybiera różne produkty od kilku dostawców. Np. 4 jajka od rolnika A i 6 marchewek od rolnika B. Klient płaci za całość, a nasze rozwiązanie rozdziela płatność zgodnie z zamówieniem i bez konieczności tworzenia subkont dla każdego rolnika rozlicza się z każdym z nich. Dzięki czemu mamy w pełni zautomatyzowany proces i nie trzeba rozliczać finalnych kwot ręcznie.

Wyzwania

Dostępność Treści Internetowych

Co to jest WCAG 21? WCAG to skrótowiec od Web Content Accessibility Guidelines czyli wytycznych dotyczących dostępności treści internetowych. Obecnie obowiązuje wersja 2.1 tych wytycznych. Oznacza to tyle, że osoby, które są niewidome lub mają ograniczenia związane ze wzrokiem mają ułatwiony dostęp do treści strony internetowej. Wprowadziliśmy szereg rozwiązań, dzięki czemu osoby z takimi potrzebami mogły swobodnie przeglądać sklep internetowy i korzystać z niego w pełni.

Projekt z Uni Europejskiej

Czasem realizacje są w ramach projektów, dotacji, dofinansowań. W takich sytuacjach klient musi rozliczyć projekt z instytucjami – co nieczęsto jest skomplikowane. Na szczęście nasza strona była prostym elementem, który został dostosowany nie tylko do potrzeb klienta, ale przede wszystkim był zgodny z założeniami projektu unijnego.

Korzyści naszego klienta

Pomyślnie zakończony projekt unijny

Zrealizowany projekt wg wytycznych nie tylko klienta, ale również pod względem wytycznych wystosowanych odgórnie w ramach projektu unijnego. 

Dzięki temu projekt został zakończony w sposób prawidłowy i niebudzący zastrzeżeń.

Zadowoleni klienci

Wyniki ze strony internetowej jasno mówią, że klienci, którzy korzystają z rozwiązania proponowanego przez Wiejską E-skrzynkę chętnie wracają do zakupów – co świadczy o jakości sklepu, który stworzyliśmy.

Spełnione założenia projektu

O założeniach projektu możecie przeczytać na stronie wiejskaeskrzynka.pl  w zakładce O Nas.